Shiba Hideki

Młody bushi Shiba, yojimbo Isawa Katsuro

Description:

Klan: Feniks
Rodzina: Shiba
Szkoła: Shiba Bushi

Ranga: 2 (167)
Honor: 6,4
Chwała: 1,8
Status: 1

Bio:

Hideki pochodzi z rodziny Shiba. Jego ojcem jest Shiba Rokuro – dowódca garnizonu na zachód od Shiba Shiro, a matką Shiba Mitsuko z domu Asako.
Miał dwoje rodzeństwa starszego brata – Shiba Makoto, oraz młodszą siostrę Shiba Numiko.

Starszy o trzy lata od niego brat – Makoto, był jego najlepszym przyjacielem i kompanem. W dziecięcych latach byli nierozłączni. Hideki poszedł w jego ślady przystępując do szkoły Shiba Bushi. Kilka lat późnej ich siostra – Numiko również poszła w ślady braci.

Starszy brat przez cały czas nauki był dla Hidekiego wzorem i inspiracją. Kiedy bohater, parę lat po Makoto, zdał swoje gempukku, ten ofiarował mu w prezencie książkę z naukami Shinsei.

W tym samym czasie w Shiba Shiro przebywał, również mistrz Isawa Itsuki wraz ze swoim uczniem Isawa Katsuro. To było pierwsze spotkanie Hidekiego z przyszłym shugenja.

Parę dni po gempukku, Hideki wraz z oddziałem bushi dowodzonym przez jego brata Makoto eskortowali shugenja w ich powrocie. W drodze zostali napadnięci przez oddział Lwów. Osaczeni przez przeciwników bracia rozdzielili się. Makoto bronił Isawa Itsukiego, Hideki – prowadzonego przez nich transportu. Napastnicy zostali ostatecznie pokonani, jednak Matsuko zginął bohaterko broniąc Isawa Itsukiego i jego ucznia.

Kiedy Hideki stał zrozpaczony śmiercią brata niespodziewanie podszedł do niego nieletni wtedy jeszcze Isawa Katsuro. Parę słów otuchy wypowiedzianych przez chłopaka pozwoliło bohaterowi się otrząsnąć. Rozmowę obserwował Isawa Itsuki, który dostrzegł silną więź przeznaczenia łączącą jego zazwyczaj małomównego i niechętnego obcym ucznia i młodego Shiba.

Poświecenie brata podczas napadu utwierdziło Hidekiego w przekonaniu, że wybrał dobrą drogę. Jego największym pragnieniem od tej pory stało się wsławić się jako obrońca klanu Feniksa i przynieść chwałę swojej rodzinie i przodkom. Chciał w ten sposób uczcić pamięć swojego brata.

Niedługo po tych tragicznych wydarzeniach, za wolą swojego ojca, Hideki poślubił niedoszłą narzeczoną brata – Shiba Miyako. Niecały rok później urodził im się syn, któremu bohater nadał imię swojego zmarłego brata Makoto.

Kolejnej zimy do Shiba Shiro przybył mistrz Isawa Itsuki. Spotkali się z Hidekim kilkukrotnie na dworze, choć nigdy nie rozmawiali. Po jego wyjeździe daymio Shiba Mashiro przekazał Hidekiemu, że shugenja wskazał go, jako przyszłego yojimbo, kształcącego się wtedy jeszcze Katsuro. Do tego czasu Hideki miał pozostać na służbie w Shiba Shiro, gdzie przygotowywał się do swojej nowej roli obrońcy młodego Katsuro. Okres ten wypełniony był obowiązkami służby, oraz ćwiczeniami i studiami.

W tym czasie Hidoki odkrył w sobie zamiłowanie do poezji. Znajdował w niej ujście dla melancholii, która ogarniała go na myśl o pustce jaką zostawił po sobie jego zmarły brat Makoto, pustce której nikt od tamtej pory nie potrafił wypełnić.

Shiba Hideki

Droga Feniksa Warenhari Wasillissa